Återförsäljare

Vi söker fler återförsäljare som vill sälja Clic. Är du interesserad så kontakta oss på info@clicsweden.se

eller 0733 44 97 33

Borlänge

Berglunds Optik, Kvarnforsplan 7, tel. 0243-23 85 88  www.berglundsoptik.se

Borås

Glasögonmäster AB, Allégatan 20, tel. 033-10 15 60  www.glasogonmaster.se

Båstad

Optica Båstad, Köpmangatan 66, tel. 0431-721 00 www.optica.se

Danderyd

Mörby Optik Din Syn, Golfvägen 8, Mörby Centrum, tel 08-753 31 11, www.morbyoptik@dinsyn.se

Enköping

Skoglunds Optik, Källgatan 17, tel. 0171–33 815  www.skoglundsoptik.se

Eskilstuna

Aoptik, Fristadstorget 6, tel. 016-12 60 60  www.aoptikeskilstuna.se

Falkenberg

Anderssons Optik, Stortorget 40, tel. 0346-101 06 | www.anderssonsoptik.se

Falköping

City Optik, Sankt Olofsgatan 1, tel. 0515-120 20 | www.cityoptik.eu

Grebbestad

Lockfågeln, Nedre Långgatan 37, tel. 0525-101 32  www.lockfageln.se

Gävle

Trendoptik, Nygatan 25, tel. 026-66 05 00  www.trendoptik.se

Göteborg

Blickpunkten, Bäckebol Homecenter, Transportgatan tel. 031-524 140 www.blickpunkten.se

Blickpunkten Optik, Femmanhuset, Postgatan 26, tel. 031-15 05 60 www.blickpunkten.se

Carlberg Glasögon & Linser, Danska vägen 76, tel. 031- 25 42 45  www.optikercarlberg.se

Wasa Optik, Vasaplatsen 7, tel. 031-711 05 35  www.wasaoptik.se

Heby

Åsa's Optik, Kapellgatan 2, tel. 0224-340 00

Helsingborg

EW Paulsson, Rosenlundsvägen 14, Mörarp, tel 042-710 36 www.ewpaulsson.se

Optica Helsingborg, Kullagatan 12, tel. 042–21 30 70  www.optica.se

Optica Väla, Marknadsvägen 9, Väla Centrum, Ödåkra, tel. 042–21 30 70  www.optica.se

Optikern på Väla, Väla köpcenter, tel. 042-20 26 30 www.optikernpavala.se

Hofors

Optikern i Hofors, Centralgatan 13, tel 0290-200 47 www.optikern.nu

Kalmar

C-Optik i Kalmar AB, Södra Malmgatan 6 (Valfisken), tel. 0480-22115 www.c-optik.se

Hagelin & Co, Storgatan 26, tel. 0480-42 05 00  www.hagelin-co.se

Karlstad

Maria Optik, Malmtorgsgatan 18, tel. 070-603 82 33  www.mariaoptik.se

Kungälv

Se Optik i Kungälv, Trädgårdsgatan 24, te.l 0303-174 00  www.seoptik.se

Landskrona

Optica Landskrona, Järnvägsgatan 10, tel. 0418-411 930 www.optica.se

Lidköping

Patriks Optik, Sveagatan 10, tel. 0510-287 00   www.synologen.se

Linköping

Malmbergs Ur-Optik-Linser, Gyllenhuset/Nygatan, tel. 013-31 31 60  www.malmbergsuroptik.se

Ludvika

A Optik, Engelbrektsgatan 6, tel. 0240–145 00  www.aoptik.se

Luleå

Guapo - Butiken För Män, Smedjegatan 5, tel. 0920-22 23 90 www.guapo.se

Lund

Glas och Båge, Västra Mårtensgatan 1, tel. 046-12 87 55  www.glasochbage.se

Wahlströms Optik, Vårfrugatan 2, tel 046-2113520  www.wahlstromsoptik.com

Malmö

Klarsynt Malmö, Regementsgatan 9, tel 040-26 03 10 www.klarsyntmalmo.se

Preislers Optiska, Stortorget 4, tel. 040-752 70 www.preislers.nu

Mariefred

Lindblads Ur Optik & Guld, Långgatan 10, tel. 0159-101 32

Nacka

Sickla Optik, Siroccogatan 10, tel 08-641 81 01  www.klarsynt.se

Nyköping

Glasögonspecialisten i Nyköping, Västra Kvarngatan 38, tel. 0155–21 01 21 www.glasogonspecialisten.se

Nybergs Optik Synsam, V:a Storgatan 11, tel. 0155-21 08 84, www.synsam.com

Orust

Orust Optik, Hamntorget, Henån, tel. 0304- 312 05 www.orustoptik.se

Piteå

Fritid & Vildmarksliv i Norr, Höjdvägen 3, tel 0911 -342 03 www.fritidvildmarksliv.se

Sjöbo

Sjöbo Optik, Norregatan 16, tel. 0416-101 22  www.sjobooptik.se

Stockholm

Backmans Optik AB, Skärholmsgången 14, Skärholmen Centrum, tel. 08-556 470 60  www.backmansoptik.se

Benckert Optik, Söderhallarna 137, tel. 08-644 64 50  www.benckertoptik.se

City Optik, Drottninggatan 80, tel. 08-791 75 70 | www.cityoptik.se

Katarina Lindbäck Optik, Odengatan 30, tel. 08-612 51 07 wwwkloptik.se

Kungsholmens Optik o Ögonklinik, Flemminggatan 33, tel 08-651 00 32, www.kungsholmensoptik.se

Linsen, Norrlandsgatan 22, tel 08-611 78 01 www.linsen.se

Sibyllegatans Optiker, Sibyllegatan 37, tel. 08-660 45 60  www.sibyllegatansoptiker.se

Synsam Mariatorget, Hornsgatan 62, tel 08-556 025 50 www.synsam.com

Söder Optik, Götgatan 69, tel. 08-640 21 55  www.dinsyn/soderoptik.se

Strängnäs

Se och Synas, Trädgårdsgatan 14–18 tel. 0152-18 822 | www.seochsynas.se

Sundsvall

Ögat Optik Synsam, Storgatan 34, tel. 060-12 77 05  www.ogatoptik.se

Skellefteå

Selins Optik Synsam, Nygatan 36, tel. 0910-10984  www.synsam.com

Sveg

Sperrings Optik, Berggatan 4, tel. 0680-71 83 60  www.sperringsoptik.se

Säffle

Grön Ko, Värmlandsbro Station, tel. 0533-409 10  www.gronko.se

Tingsryd

Åkes Optik, Storgatan 64, tel 0477-300 70 www.akesoptik.se

Torsby

L-G´s Glasögon, Tingshusgatan 8, tel, 0560-135 60  www.klarsynt.se

Trollhättan

Se Optik, Spannmålsgatan 16, tel. 0520-15630  www.klarsynt.se

Umeå

Östman Optik, Kungsgatan 58, tel 090-133 37 09 www.östmanoptik.se

Upplands-Väsby

Wäsby Optik, Wäsby Centrum, tel. 08-590 939 30  www.dinsyn.se

Uppsala

Se & Synas, Drottninggatan 2, tel. 018-14 79 79  www.seochsynas.se/uppsala

Varberg

Varbergsoptik. Östra Långgatan 49, tel 0340-140 80, www.varbergsoptik.se

Visby

Tells Optik, Östervägen 1, tel. 0498-27 12 00  www.klarsynt.se

Växjö

Jacobssons Optik, Kungsgatan 5, tel. 0470-70 97 80  www.jacobssonsoptik.se

Ängelholm

Optiker Anderberg, Stortorget 32–34, tel. 0431-105 44 www.optikeranderberg.se

Örebro

Seger & Seger Klarsynt, Nygatan 35, tel. 019-14 86 70  www.klarsynt.se

Optique, Köpmangatan 13, tel. 019-14 50 33  www.klarsynt.se